קודם כל, אני חשה ראויה לצל”ש, כי כולנו יודעות שאילו הייתי ביוטיוב – התוכן הזה היה זוכה לכותרת קליק-בייט סטייל “כל האמת אודות הפרידה שלנו”, אך בחרתי ללכת במקום זאת בדרך המלך. אז כן, הכותרת היא לשם שינוי מדויקת ומצביעה על הפרידה האחרונה שלי מנטפליקס. אם אתן עוקבות אחרי הבלוג, אתן בוודאי יודעות שכתבתי פוסט העוסק בשאלה האם כדאי מלכתחילה לעשות מנוי ובסך הכל דעתי הייתה חיובית בנושא, למרות כמה חסרונות בולטים.

יחד עם זאת, כעבור שנה של שימוש, חשתי שהחסרונות הופכים למורגשים יותר ויותר. תוסיפו את העובדה שנטפליקס הכריזו על עליית מחירים ממש לאחרונה וקיבלתן לקוחה לא מרוצה במיוחד. עליית המחירים אמנם הייתה הקש ששבר את גב הגמל, אך ממש לא הסיבה היחידה שבגללה ביטלתי את המנוי, כי אם התחושה המוכרת הזו שאין לי במה לצפות.

כל הסיבות שבגללן ביטלתי מנוי בנטפליקס במגזין Fashion Tails Luba Shraga

בחודשים האחרונים כשהיחסים שלי עם נטפליקס כבר התחילו לעלות על שרטון, היו בכל זאת סדרות שצצו מדי פעם והצליחו להחזיק אותי כמנויה. אתן יודעות איך זה, כמו בזוגיות ארוכה כשמגיעים לנקודת האל חזור שבה דברים כבר לא עובדים, אבל בכל זאת יש חופשה על הפרק או אירוע מיוחד שגורמים לכם להישאר יחד והתקווה שאולי בכל זאת דברים יסתדרו. במקרה שלי אלה היו סדרות לא מוצלחות בזו אחר זו, שגרמו לי להתאכזב עוד יותר: בערך כמו לגלות בופה מאכזב בחופשת הכל כלול, במסגרת אותה זוגיות כושלת.

✛ 13 סיבות מדוע: אני מודה, לא ניסיתי אפילו לתת לה צ’אנס ופרשתי כבר בפרק הראשון. אני בת 30 ליידיז, זה גיל מספיק בוגר כדי לדעת אילו סדרות הן פשוט לא בשבילי – ולהעדיף לשתות תה תוך כדי צפייה בסרטוני חתולים ביוטיוב במקום. אני גם מודה שבעיניי זו סדרה טיפשית ומטופשת, כאשר כל הקונספט עם קלטות האודיו שנשלחות פשוט לא מובן לי, שלא לדבר על כך שזה לא אמין. דרמת טינאייג’רז? התאבדות מסתורית? תחזרו לסעיף שבו אני דורשת התייחדות עם סרטוני חתולים והניחו לי, תודה.

✛ ריי דונובן: זו סדרה שאני לעולם לא מצליחה לזכור את שמה, על אף שהפעם ניסיתי לצפות במשהו כמו חמישה פרקים ופרשתי בשיא. גם הפעם אני לא מבינה את הקונספט של הסדרה הזו, מודה. התסריט שם לא מי יודע מה, המשחק שם לא מרהיב – מה שגורם לי בעיקר להסתמך על האקשן ואכן קיוויתי לסדרה שתהיה לפחות פאן ועמוסת מכות, אך לא, גם זה לא ממש סיפק את הסחורה. ביקשו ממני להחזיק מעמד והבטיחו לי שזה משתפר עם הזמן, אבל כשהכימיה איננה מוטב לא לנסות בכח.

✛ אוזרק: האכזבה הגדולה. קראתי כל כך הרבה המלצות לגבי אוזרק, כולל רמיזות על כך שהיא אמורה להיות היורשת הבאה של “ברייקינג באד”. הפרק הראשון היה מבטיח והנה ספויילר קטן – הפעם שרדתי עונה שלמה, העונה היחידה של הסדרה עד כה. תקציר למי שלא שמעה על הסדרה: מרטי בירד הוא יועץ כלכלי משיקאגו, שהחברה שלו עוסקת בהלבנת כספים עבור קרטל סמים. ביום שבו הוא מגלה שאשתו בוגדת בו, הוא גם מגלה שהשותפים שלו רימו את הקרטל, מה שגרם לכך שהם כולם הוצאו להורג בזה אחר זה. מרטי, בתור יועץ כלכלי מבריק, הציע לפצות על הסכומים שנגנבו על ידי כך שילבין סכומי כסף אסטרונומיים בעיירת קיט על שפת האגם במיזורי – הבטחה שמצילה את חייו. מכאן והלאה הסדרה מתחילה לתאר את קורות חייהם של מרטי ומשפחתו במיזורי, מנסים להציל את עצמם, את התא המשפחתי שנסדק ואת השפיות.

אגב, תרצו פוסט מיוחד על סדרות שכולם מתלהבים מהן ואני לא מבינה מדוע?

כל הסיבות שבגללן ביטלתי מנוי בנטפליקס במגזין Fashion Tails Luba Shragaאני מחבבת מאוד את ג’ייסון בייטמן עוד מימיי “משפחה בהפרעה” ואכן היה נראה שהפרק הראשון הוא מעין הכלאה בין אותה ברייקינג באד לבין Shameless, לכן קיוותי שסוף סוף נמצאה הסדרה שתזכיר לי מדוע אני אוהבת את נטפליקס. רק שההבטחה הזו התרסקה מהר יותר מההבטחות שלי לא לקנות כלום כמה חודשים: זו סדרה עם תסריט תמוה, עם פן הומוריסטי שבעיניי לא יושב טוב על הסדרה, כך שלעתים היא הרגישה לי כמו פארודיה של ברייקינג באד וזה מאוד חבל. ייאמר לזכותה שזו סדרה זורמת ואפשר להעביר את הזמן מול המסך לאורך כל העונה די בכיף.

ייאמר גם לזכותה שהפאנץ’ ליין של הסדרה נחשף מאוד מהר מבלי שייבנה המתח לאורך עונות ארוכות כמו בברייקינג באד, דקסטר וכו’, לכן יש בה היבטים מרעננים אבל התוצאה הסופית בסך הכל גרועה. היו בה את כל המאפיינים הדרושים כדי שתצליח ותהפוך לאחת מסדרות הדגל החדשות של נטפליקס, מה שככל הנראה מצליח לקרות בלי שום קשר לאיכותה.

אז מה היה לנו כאן? היצע של סדרות חלשות, הרבה עונות שנקטעות באמצע מכיוון שלנטפליקס יש זכויות רק לעונות הראשונות (חיסרון שתמיד הפריע לי), עלייה במחירים ובעיקר תחושה כללית שמיציתי. אני עדיין חושבת שנטפליקס זה שירות שכיף להתנסות בו ויש לו את הפוטנציאל להעניק חוויית צפייה מהנה, אבל בטווח הארוך, אין להם שום יתרון שמצדיק תשלום חודשי על השירות לאורך זמן.